Petak, 29.05.2020.

16:51

Spartak sjajnim golom Marčića slavio u Inđiji

Fudbaleri Spartaka iz Subotice slavili su na gostovanju Inđiji, u prvom meču 27. kola Superlige Srbije – 1:2 (1:1).

Inđija i Spartak otvorili su program u Superligi i odigrali prvu utakmicu u Srbiji posle više od dva meseca.

Slavio je gostujući tim i Inđija ostaje u opasnoj zoni.

Odmah na startu meča, u petom minutu, šansu je imao Nemanja Nikolić, doskorašnji napadač Partizana.

Njegov udarac sa ivice šesnaesterca odbranio je Perkovića, a gol je stigao nepuna dva minuta kasnije.

Domaća ekipa je dobila korner, centrirao je Banjac i na skoku je bio Mihailo Jovanović, koji je u sedmom minutu zatresao mrežu gostiju za vođstvo Inđije.

Samo tri minuta kasnije, stiže izjednačenje.

Rezultat je u 10. minutu poravnao Nemanja Nikolić.

Očekivano je ritam pao u nastavku, pa do kraja poluvremena nismo videli nijednu pravu priliku.

Kiša je padala u Inđiji i jak pljusak sprečio je igrače oba tima da igraju ozbiljniji fudbal.

Međutim, gosti iz Subotice iskoristili su jedinu pravu šansu u drugom delu igre.

Milan Marčić je u 70. minutu postigao lep pogodak udarcem spoljnom sa nekih 20 metara razdaljine od gola domaćina.

Subotičani su sačuvali prednost i došli su do tri boda.