Sreda, 27.05.2020.

18:00

Grujić strelac u remiju Lajpciga i Herte VIDEO

Fudbaleri Lajpciga i Herte remizirali su 2:2 (1:1) u vanrednom 28. kolu Bundeslige.

Izvor: MT

Autor: MT

EPA

Bilo je svega u duelu dve ekipe koje se nalaze u dobroj formi – golova, preokreta, ali i crvenog kartona.

Među strelcima se našao i naš Marko Grujić, koji je u 9. minutu postigao prvi pogodak na utakmici.

Na Red Bul Areni viđeno je veoma sadržajno prvo poluvreme.

Nakon nešto mirnijeg starta, prvi pokušaj imali su domaći preko Lajmera u 7. minutu, ali je njegov udarac išao pravo u Jarštajna.

Samo dva minuta uzvratila je i Herta i to mnogo konkretnije, pogotkom.

Nakon centaršuta iz kornera Platenharta, naš reprezentativac Marko Grujić natrčava i zakucava loptu u mrežu Gulašija za vođstvo svoje ekipe. Taj gol pogledajte OVDE.

Upravo je asistent kod gola gostiju morao zbog povrede da izađe u 11. minutu, a zamenio ga je Mitelštat.

Nakon desetak minuta praznog hoda, u 24. Lajpcig stiže do izjednačenja.

Ponovo je gol pao posle kornera, a ovoga puta najviši u skoku je bio Klosterman, posle ubačaja Nkunkua. Taj pogodak pogledajte OVDE.

Nastavili su domaći da pritiskaju, dok su gosti pokušavali iz kontranapada nešto da urade.

Napadač Herte, iskusni Vedad Ibišević prvu šansu je imao tek u 34. minutu, dok je u 41. propustio mnogo izlgedniju, ali je njegov udarac iz okreta sa visine penala završio visoko preko gola,

Malo pre tog pokušaja golgetera iz BiH, iz slobodnog udarca na drugoj strani pripretio je Sabicer, ali bezuspešno, pa se sa rezultatom 1:1 otišlo na petnaestominutnu pauzu.

Početak drugog dela igre nije bio naročito interesantna, ako izuzmemo ambiciozne pokušaje Patrika Šika i Vladimira Daride.

U 63. minutu Lajpcig je ostao sa desetoricom na terenu, posle neopreznog starta i drugog žutog kartona za Marsela Halstenberga, koji je faulirao Mateusa Kunju.

Iako se očekivao drugačiji scenario, do novog pogotka prvi stiže Lajcpig i to na bizaran način, posle greške Jarštajna.

Patrik Šik je šutirao sa ivice šesnasterca po zemlji pravo u golmana gostiju.

Umesto sigurne intervencije, lopta mu prolazi kroz ruke na neverovatan način i odlazi iza njegovih leđa.

Labadija nije imao više vremena za čekanje i na teren je poslao Kšištofa Pjonteka, koji je u 82. minutu postigao gol iz jedanesterca i postavio, ispostaviće se, konačnih 2:2. Taj pogodak pogledajte OVDE.

Lajpcig je ovim remijem gotovo sigurno ispao iz trke za titulu, pošto sedam kola do kraja zaostaje čak devet bodova u odnosu na lidera Bajern.

Sa druge strane, Herta je sa 35 bodova na 10. mestu Bundeslige.

Tok duela mogli ste da pratite u LIVE BLOGU B92.