Subota, 23.05.2020.

15:15

Menhengladbah podbacio protiv Leverkuzena, Dortmund nastavio sa pobedama

Fudbaleri Bajer Leverkuzena iznenadili su Borusiju Menhengladbah i zabeležili rutinsku pobedu na gostovanju.

Izvor: LN

Autor: LN

Photo by Ina Fassbender/Pool via Getty Images

Leverkuzen je zabeležio trijumf rezultatom 3:1 u 27. kolu nemačke Bundeslige.

Gosti su iskoristili već prvu priliku na meču, kada je Belarabi u sedmom minutu uposlio Kaija Haverca koji je bio neumoljiv u situaciji jedna na jedan.

Ritam je malo usporio, a potom je Lever nastavio da žestoko pritiska i da ređa šanse.

Menhengladbah se ipak nekako odbranio, izdržao do poluvremena, a onda iz verovatno prve prave prilike na meču uspeo da izjednači.

Aleksander Plea je poslao izuzetan pas sa pola terena ka Tiramu, koji je ostao sam u kaznenom prostoru protivnika i matirao Hradeckog.

Ipak, radost domaćina nije dugo trajala, pošto je Niko Elvedi u 56. minutu izuzetno loše startovao i oborio protivnika sa leđa u svom petercu.

Loptu na belu tačku stavio je Haverc, Zomer ju je imao na prstima, ali je ipak bilo 1:2.

Borusijini napadi su uglavnom bili jalovi i nisu uspevali da stvore prave šanse, dok je Leverkuzen bio dosta konkretniji.

Konačan rezultat postavio je Sven Bender u 81. minutu posle sjajne reakcije posle kornera, iskoristivši to što su defanzivci Menhena zaboravili na njega.

Domaćin je do kraja meča mogao do gola, ali nije imao sreće.

Mečeve ste mogli da pratite putem našeg LIVE BLOGA.

Borusija Dortmund nije imala lak zadatak protiv Volfsburga na gostovanju, ali je ipak došla do pobede od 2:0.

Volfsburg je imao jedan šut više (7:6) na kraju meča, ali je Dortmund oba koja je polao u okvir gola poslao i u mrežu.

Gol smo videli iz prve prave prilke, u 32. minutu kada je Torgan Azar dodao Rafaelu Gereiru, koji je smireno odreagovao i doneo prednost.

Volfsburg je pokazao da ne planira da se pomiri sa porazom i krenuo je u ofanzivu u drugom poluvremenu.

Imali su nekoliko dobrih šansi, jednom je Štefen pogodio prečku, ali je svu nadu uništio Hakimi u 78. minutu kada je duplirao prednost svoje ekipe.

Da stvar bude gora po domaćina, koji je možda i zaslužio bod, Feliks Klaus je posle gledanja snimka dobio direktan crveni karton u 82. minutu.

U trećem meču dana nastupio je naš Miloš Veljković, čiji Verder je uspeo da "minimalcem" pobedi Frajburg na gostovanju.

Veljković je odigrao svih 90 minuta, a njegovu ekipu je spasao VAR u 90. minutu koji je poništio gol Guldea.

Prethodno je, ispostavilo se pobedonosno gol postigao Bitenkur u 19. minutu.

Paderborn i Hofenhajm su podelili bodove (1:1) na Benteler areni.

Oba gola viđena su u prvih deset minuta – goste iz Hofenhajma je u prednost doveo Skov, a izjednačio je Srbeni.

Obe ekipe su do kraja meča imale nekoliko izglednih šansi, ali su mreže mirovale.