Petak, 22.05.2020.

10:30

Lazar Pavlović obeležio Partizanovu "generalku"

Fudbaleri Partizana savladali su Zemun u Humskoj sa 2:1, u generalnoj probi pred nastavak sezone.

Izvor: MT

Autor: MT

Lazar Pavlović obeležio Partizanovu

Crno-beli su relativno lako izašli na kraj sa članom Prve lige Srbije, a igrač utakmice bio je mladi Lazar Pavlović, koji je zabeležio gol i asistenciju.

Strelac jedinog pogotka za goste bio je Lazar Kuzmanović u 75. minutu.

Savo Milošević je odlučio da priliku da svim igračima, tako da je svako odigrao po 45 minuta. Takođe, treba reći da ponovo na terenu nije bilo Sejduba Sume.

Prva interesantna situacija viđena je u 7. minutu, kada se u šesnaestercu domaćih stvorila gužva, a igrači Zemuna su tom prilikom tražili i jedanaesterac, zbog navodnog igranja rukom jednog od defanzivaca Partizana.

Izabranici Sava Milošević su praktično iz prve prilike stigli do vođstva. Denis Stojković je izbacio Lazara Pavlovića na levoj strani, Partizanova "desetka" došla do peterca, a onda paralelnom loptom poslužio usamljenog Umara Sadika na svega dva metra od gola.

Samo tri minuta kasnije, ponovo je u glavnoj ulozi 18-godišnji ofanzivac Partizana.

Akcija je tekla po sredini, Bibars Natho je odigrao do Lazara Markovića, a on iz prve petom odigrao povratnu do imenjaka Pavlovića.

Usledio je prelep šut Pavlovića iz prve sa oko 25 metara kojim je pogodio gornji desni ugao.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo većih prilika, a šuteve iz daljine su oprobali samo Lazar Marković sa jedne, odnosno Miloš Pavković sa druge strane.

Od starta drugog poluvremena, zaigrali su crno-beli rezervisti, koji su odigrali sasvim dobru utakmicu.

Takođe, umesto Sava Miloševića, koji je delio pravdu u prvih 45 minuta, u drugih, taj posao je obavljao trener Zemuna, Milan Ristić.

Prva prilika nakon pauze viđena je u 51. minutu, kada je Saša Zdjelar poslao za njega karakterističan dugačak pas na Takumu Asana, što je već bio nagoveštaj opasnosti.

Videli smo vrhunski prijem lopte Japanca i dodavanje za Đorđa Ivanovića, ali je on dosta slabo šutirao.

Zdjelar je ponovo bio u centru pažnje u 60. minutu kada je nastavio da razigrava saigrače, a potom nešto kasnije i sam da oproba udarac.

U 71. minutu činilo se da je Partizan mogao da dobije penal, bilo je osnova, ali je i ovoga puta sudija odlučio da ne svira ništa.

Gosti u 75. minutu uspevaju konačno da smanje rezultat, a vrlo lep gol postigao je Veljko Kuzmanović.

On je iskosa zahvatio poluvolej i pogodio dalji ugao golmana Stevanovića.

Do kraja utakmice dva puta je pokušao mladi Štulić, ali je Krunić ostalo nesavladan. Konačan rezultat, 2:1.

Partizan sa zvaničnim utakmicama nastavlja 30. maja, kada će najverovatnije od 17.30, dočekati lučansku Mladost.