Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su Šalke 4:0 u 26. kolu Bundeslige.

Autor: PT/MĐ

Photo by Martin Meissner/Pool via Getty Images/ Proslava gola laktovima

Elitni fudbal vratio se posle dvomesečne pauze zbog pandemije koronavirusa i to u Nemačkoj koja je prva odlučila da otvori vrata stadiona.

U derbiju Rura, na papiru najzanimljivijem meču ovog kola, na terenu je postojala samo jedna ekipa – ekipa Borusije Dortmunda.

Golove za BVB postigli su Haland u 29, Gerero u 45. i 63, odnosno Azar u 48. minutu.

Očekivano utakmica je otvorena u nešto sporijem ritmu, fudbaleri su bili prilično oprezni u duelima i generalno nismo gledali "onaj stari" fudbal.

Ipak, igrači su se ubrzo oslobodili početne treme i golovi su krenuli da padaju kao na traci i to u mrežu Šalkea.

Azar je u 29. minutu poslao odličnu loptu ka Halandu, a talentovani Norvežanin je samo postavio stopalo i skrenuo loptu iza leđa Šuberta.

Ovo je ujedno bio i prvi gol u ligama petice posle dvomesečne pauze zbog koronavirusa.

Dortmund je do poluvremena postigao još jedan gol. Brandt je asistirao, a Gerero snažnim udarcem u donji levi ugao pogodio za 2:0.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

Na startu drugog poluvremena rešeno je pitanje pobednika. Brandt je ponovo poslao loptu, a ovoga puta je Azar bio strelac.

Do kraja videli smo još jedan gol i to opet u režiji levog beka. Gerero je odigrao lep dupli pas sa Halandom i spoljnim delom kopačke uvećao na 4:0.

Do kraja nismo videli više golova i Dortmund je zasluženo došao do tri boda. Srpski fudbaler Matija Nastasić odigrao je svih devedeset minuta za goste iz Gelzenkirhena.

Dortmund je drugi na tabeli sa 54 boda, dok je Šalke osmi sa 37.

U narednom kolu Dortmund gostuje Volfsburgu, dok Šalke dočekuje Augsburg.