Četvrtak, 27.02.2020.

18:40

Olimpijakos izbacio Arsenal – poznati (skoro) svi učesnici osmine finala LE!

Šokantnom pobedom Olimpijakosa nad Arsenalom usred Londona dobili smo sve učesnike osmine finala Lige Evrope, osim jednog.

Izvor: PT/LN

Autor: PT/LN

Photo by Julian Finney/Getty Images

Pretposlednjeg putnika među najboljih šesnaest ekipa drugog po rangu evropskog fudbalskog takmičenja dobili smo nakon što su Pirejci izbacili "tobdžije" posle produžetka.

Gosti iz Grčke posle devedeset minuta vodili su sa 1:0, a kako su kod kuće izgubili, ušlo se u dodatnih trideset minuta.

Pitanje pobedniak moglo je da se reši u 109. minutu, ali je Masurasov udarac zaustavila prečka.

To je kaznio Pjer-Emerik Obamejang u 113. minutu, kada je iskoristio haos u kaznenom prostoru gostiju i izjednačio.

Svi su mislili da je kraj i da će se Arsenal provući do osmine finala, ali je usledio novi "hladan tuš" za navijače u Londonu.

El Arabi je iskorisitio to što je zaspala dobrana domaćina i u 119. minutu doneo novu prednost svojoj ekipi.

Do kraja meča, u sudjiskoj nadoknadi, Obamejang je imao stopostotnu šansu, ali je uspeo da je ne iskoristi, pa je dalje prošao Olimpijakos.

U prvom terminu Leverkuzen je uspeo da eliminiše Porto, Espanjol je i pored pobede na Vulverhemptonom ispao, Roma i Kolarov su izbacili Gent...

Opširnije o utakmicama od 18.55: Leverkuzen eliminisao Porto, Kolarov i Roma u osmini finala

Kada je reč o utakmicama od 21 čas, viđeno je dosta zanimljivih rezultata.

Fudbaleri Hetafea eliminisali su Ajaks iz Lige Evrope pobedom u dvomeču šesnaestine finala.

Ekipa iz Amsterdama slavila je sa 2:1, ali kako je u prvom izgubila 2:0, plasman dalje je obezbedio je španski predstavnik.

Dušan Tadić je na terenu proveo ceo meč, ali nije ostavio zapaženiji učinak.

Mančester junajted je rutinski savladao Klub Briž, nakon što je kiksirao u prvom meču i remizirao rezultatom 1:1.

Na "Old Trafordu" je bilo 5:0, a pitanje pobednika je rešeno već u prvom poluvremenu.

Opširnije o utakmicama od 21h: Ajaks ispao i iz Lige Evrope!

Ostanite uz naš LIVE BLOG i ispratite sve mečeve.