Sreda, 26.02.2020.

14:52

Spartaku "bitka" za plej-of

Fudbaleri Spartaka rutinski su savladali Mladost 3:1 (1:0) u Subotici, u premijernom meču 23. kola Linglong Superlige Srbije.

Spartaku

"Golubovi" su goste iz Lučana "slomili" pogocima Nikole Srećkovića u 17. i Stefana Denkovića iz penala u 74. minutu.

Dva minuta pre kraja Milan Bojović vraća nadu Lučancima, ali već u narednom napadu Denković pronalazi Stefana Šormaza koji "overava" trijumf Spartaka.

U vrlo zatvorenom meču oba tima su imala po samo sedam šuteva ka golu, ali je domaćin od tri pokušaja u okvir gola, tri puta uspeo da savlada Zlatka Zečevića.

Spartak je napravio veliki korak ka plej-ofu jer je savladao direktnog konkurenta u borbi za mesto "iznad crte".

Drugom uzastopnom pobedom osmoplasirani Subotičani su stekli četiri boda prednosti u odnosu na devetoplasiranu Mladost.

U sledećem kolu Spartak gostuje Javoru u Ivanjici, dok Mladost dočekuje Čukarički.

Naredna, 24. runda Superlige, na programu je u nedelju kada se igra i "večiti" derbi koji ćete moći da gledate na TV B92 od 18 časova.