Subota, 22.02.2020.

15:07

Minimalac Selte za beg iz opasne zone

Fudbaleri Selte savladali su Leganes u prvom subotnjem meču 25. kola španske Primere – 1:0 (0:0).

Photo by Alex Caparros/Getty Images

Ekipa iz Viga je nastavila sa dobrim rezultatima i konačno su pobegli iz zone ispadanja.

Leganes ostaje na pretposlednjem mestu i sada imaju pet bodova manje upravo od Selte, koja je prva ekipa "iznad crte".

Nije dobro počelo po domaću ekipu.

Hrvatski fudbaler Filip Bradarić je u 21. minutu startovao sa obe noge na vezistu Leganesa i sudija se nije dvoumio i pokazao mu je direktan crveni karton, pa je Selta do kraja meča morala sa igračem manje.

Očekivano je Leganes imao veći posed lopte i terensku inicijativu, a i oni su mogli da ostanu sa igračem manje u 59. minutu kada je sudija pokazao Oskaru direktan crveni karton, ali je posle konsultacije sa VAR-om isključenje poništeno.

I onda u 62. minutu Selta dolazi do prednosti iz prvog i jedinog udarca u okvir gola na meču.

Centrirao je iz slobodnog udarca Olaza, loptu je zahvatio Jago Aspas i smestio je u mrežu Leganesa.

To se ispostavio kao pobedonosni pogodak na "Baleidosu".