Petak, 21.02.2020.

09:15

Ajaksova napadačka blamaža

Fudbaleri Ajaksa su na gostovanju Hetafeu odigrali možda i najgoru utakmicu u sezoni.

Izvor: MT

Autor: MT

EPA-EFE/JUANJO MARTIN

"Kopljanici" su poraženi u predgrađu Madrida sa 2:0, a jedan podatak najbolje govori koliko je šampion Holandije bio nemoćan u meču 1/16 finala Lige Evrope.

To je odnos šuteva ka golu rivala.

Ne samo da su domaći u tom segmentu bili bolji (10:2), nego igrači Ajaksa sve do 86. minuta nisu uspeli da upute udarac prema golu protivnika.

U završnici, izabranici Erika ten Haga su konačno šutirali dva puta, ali nijedan od njih nije išao u okvir golmana domaćih Sorije.

Treba reći da je ofanzivni red gostiju predvodio srpski reprezentativac Dušan Tadić, koji je odigrao svih 90 minuta kao kapiten, ali nije imao zapažen učinak, kao uostalom ni njegovi saigrači.

Ajaks se nalazi u nezgodnoj situaciji pred revanš, koji je na programu narednog četvrtka.