Ponedeljak, 17.02.2020.

22:41

Minimalac na San Siru – Rebić doneo pobedu Milanu VIDEO

Fudbaleri Milana savladali su Torino u poslednjem meču 24. kola italijanske Serije A – 1:0 (1:0).

Photo by Marco Luzzani/Getty Images

Rosoneri su na San Siru bili bolji od Bikova u jednom veoma tvrdom meču.

Torino je u Milan stigao u veoma lošoj formi, pošto su bili u seriji od četiri uzastopna poraza, dok je domaća ekipa posle poraza u gradskom derbiju od Intera želela da se vrati na pobedničke staze.

Prvu ozbiljniju priliku na meču imao je ofanzivni vezista Lukas Paketa. Udarac Brazilca sa ivice šesnaesterca u 20. minutu odličnom intervencijom odbranio je iskusni Salvatore Sirigu.

Ipak, pet minuta kasnije Milan dolazi do prednosti.

Oduzeo je Sami Kastiljeho loptu Kristijanu Ansaldiju, probio po desnoj strani i odlično odložio loptu na penal Rebiću, koji smešta loptu u mrežu Sirigua preciznim udarcem u donji levi ugao.

Torino je imao inicijativu do kraja prvog dela igre, ali nije uspeo da uradi ništa značajno.

Kastiljeho je ponovo mogao da bude asistent, odlično je pronašao Zlatana Ibrahimovića u 48. minutu, ali Ibra nije uspeo da smesti loptu u mrežu, pošto je njegov udarac otišao tik pored leve stative.

Pet minuta kasnije je Rebić dodao do Kastiljeha, Španac je ostao usamljen na desetak metara od gola, ali je bio neprecizan iz izgledne situacije.

Milan je igrao sigurno, malo više je prepustio loptu Torinu i čekao svoju šansu iz kontra napada.
Torino je bio bezidejan i nije stvorio nijednu jedinu šansu do kraja utakmice.

Zanimljivo je da je Torino na poslednjih pet mečeva u pet godina na San Siru postigao samo jedan gol, dok su poslednji put na ovom stadionu slavili u Kupu 2000. godine. U ligi su bez pobede 24 godine.

Milan je ovom pobedom preskočio Napoli i Bolonju i preuzeo osmu poziciju na tabeli, dok Torino ostaje na 14. mestu.