Subota, 15.02.2020.

22:39

"Vučica" pala u Bergamu – Liga šampiona sve dalje! VIDEO

Fudbaleri Atalante savladali su na svom terenu Romu sa 2:1, u poslednjem meču subotnjeg programa 24. kola Serije A.

Izvor: MT

Autor: MT

EPA-EFE/PAOLO MAGNI

Domaći su do velike pobede u Bergamu stigli posle preokreta u drugom poluvremenu.

Izabranici Paula Fonseke odigrali su sasvim soldno prvi deo igre i na pauzu otišli sa prednošću zahvaljujući pogotku Edina Džeka u 45. minutu.

Kapiten gostiju je sjajno istrčao solo prodor i sa ivice šesnaesterca matirao Golinija.

Atalanta nije oklevala na startu drugog poluvremena i već u 50. minutu izjednačila preko Palomina.

Korner je izveo Gomez, najviši u skoku je bio Đimšiti, koji je prebacio loptu na drugu stativu gde je priseban bio njegov kolega iz defanzive za veliku radost u Bergamu.

Na krilima tog pogotka, domaći igrači su nastavili sa pritiskom, što im se isplatilo samo desetak minut kasnije.

Posle haotiče situacije u šesnaestercu Rome, lopta je nekako stigla do Marija Pašalića, koji je školski pogodio drugi ugao golmana Lopesa i tako postavio konačnih 2:1.

Atalanta je ovim trijumfom dodatno pobegla Romi, u trci koju ove dve ekipe vode za Ligu šampiona.