Fudbaleri Lajpciga pobedili su Verder iz Bremena 3:0 u 22. kolu Bundeslige.

Izvor: PT

Autor: PT

Photo by Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

Izabranici trenera Nagelsmana izbili su na prvo mesto i posle 22. odigrana kola imaju 45 bodova, dva više od Bajerna, ali i utakmicu više.

Lajcpig je već u prvom poluvremenu uspeo da dođe do dva gola prednosti. Mrežu gostiju načeo je Klosterman u 18. minutu, a na 2:0 je povisio Šik u 39.

Sa tim rezultatom otišlo se na pauzu. U nastavku domaći fudbaleri postigli su još jedan gol čime su samo potvrdili pobedu. Strelac je bio Mukiele u 46. minutu.

Srpski fudbaler Miloš Veljković odigrao je svih devedeset minuta za Verder.

Fudbaleri Volfsburga pobedili su na gostovanju Hofenhajm 3:2. Fenomenalnu utakmicu odigrao je Holanđanin Veghorst koji je postigao het-trik.

Fudbaler Volfsburga strelac je bio u 18, 52. i 71. minutu, dok su za Hofenhajm pogađali Baumgartner i Kramarić.

Pobedu su odneli i igrači Bajera. Ekipi iz Leverkuzena tri boda doneo je Belarabi golom u 94. minutu.

Augzburg i Frajburg su podelili bodove, dok je Herta slavila na gostovanju protiv Paderborna. Marko Grujić meč je proveo na klupi.