Petak, 14.02.2020.

23:00

Valensiji i Atletiku po bod u meču sa četiri gola

Fudbaleri Valensije i Atletiko Madrida odigrali su nerešeno (2:2) u prvom susretu 24. kola u La Ligi.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

EPA-EFE/Juan Carlos Cardenas

Očekivalo se da će biti dosta vatre na "Mestalji", bila je reč o susretu ekipa koje se bore za pozicije koje vode u Ligu šampiona, na kraju morali su da se zadovolje podelom plena.

Atletiko je dva puta bio u prednosti, Valensija je sve to stizala, pa je na kraju remi možda i najpravedniji ishod.

Izabranici trenera Dijega Simeonea poveli su u 15. minutu preko Markosa Ljorentea, kojem je to bio prvi gol za Atletiko u La ligi.

Iskoristio je dobro dodavanje sa desne strane i sa nekoliko metara savladao golmana Valensije.

U 40. minutu posle kornera i asistencije Maksija Gomeza, Gabrijel je zatresao mrežu glavom za 1:1, ali radost "slepih miševa" nije dugo trajala.

Tri minuta kasnije posle brze kontre i sjajne solo akcije, Tomas Parti je pored četvorice igrača Valensije odlično šutirao i pogodio desni donji ugao za 1:2, rezultat kojim se otišlo na odmor.

U nastavku, posle centaršuta Danija Pareha, Džefri Kondogbija je u 59. minutu uspeo da nekako zahvati loptu i smesti je u mrežu "jorgandžija" za konačnih 2:2.