Nedelja, 09.02.2020.

17:30

Šefildov san traje, pao i Bornmut

Fudbaleri Šefilda uspeli su da pobede Bornmut na svom stadionu rezultatom 2:1 i došli do pozicije 5 u Premijer ligi.

Izvor: SN

Autor: SN

Photo by Clive Mason/Getty Images

Bornmut je poveo u 13. minutu golom Kaluma Vilsona i tako prekinuo "savršeni niz" golmana Dina Hendersona od 10 utakmica bez primljenog gola.

U nadoknadi vremena Bili Šarp uspeo je da "zapali masu" i da izjednači rezultat, pa se sa 1:1 otišlo na "veliki odmor".

U durgom poluvremenu nije bilo previše dešavanja, a pobedu domaćoj ekipi doneo je Džon Landstrem pogotkom u 84. minutu.

Klub iz Šefilda ostvario je 10. pobedu u ligi i sa 36 bodova zauzima peto mesto na tabeli. Bornmut je pretrpeo 14. poraz i 16. je na tabeli sa 26 bodova, dva više od pretposlednjeg Votforda.

U nedelju uveče je trebalo da se igra utakmica Mančester siti-Vest Hem, ali je odložena zbog oluje.