Subota, 08.02.2020.

21:25

Sedam golova u spektaklu između Leverkuzena i Dortmunda

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena pobedili su Borusiju Dortmund 4:3 u 21. kolu Bundeslige.

Izvor: PT

Autor: PT

Photo by Dean Mouhtaropoulos/Bongarts/Getty Images

Domaći fudbaleri uspeli su dva puta da se vrati iz zaostatka i da na kraju dođu do celog plena.

Voland je pogotkom u 20. minutu načeo mrežu Dortmunda, međutim samo dva minuta kasnije Mats Humels je poravnao rezultat.

BVB je za trineast minuta uspela da dođe do preokreta. Emre Džan je uputio snažan udarac i spektakularnim golom je doveo Borusiju do vođstva.

Mreže nisu mirovale do poluvremena jer je Kevin Voland svojim drugim pogotkom, a drugim i Leverkuzena, izjednačio na 2:2. Igrao se 43. minut.

U nastavku meča Dortmund je ponovo došao do prednosti. Hakimi je asistirao, a strelac pogotka bio je Gereiro (65min).

Lever je imao odgovor i za samo 60 sekundi uspeo je da preokrene. U 81. minutu Bejli je poravnao na 3:3, a u 82. Bender je pogodio za erupciju oduševljenja na "Baj Areni".

Do kraja meč nismo videli golove i Leverkuzen odnosi veliku pobedu.

Bajer se nalazi na petom mestu sa 39 bodova, dok je Dortmund treći sa 39 – tri manje od prvoplasiranog Bajerna.

U narednom kolu Leverkuzen gostuje Unionu u Berlinu, dok Borusija igra kod kuće protiv Ajntrahta.