Nedelja, 26.01.2020.

20:00

Ubedljive pobede Hofenhajma i Bajera

Fudbaleri Hofenhajma i Bajera iz Leverkuzena ostvarili su pobede u utakmicama 19. kola Bundeslige.

Photo by Lars Baron/Bongarts/Getty Images

Hofenhajm je bio ubedljiv protiv Verdera iz Bremena sa 3:0, dok je Bajer nadigrao Fortunu istim rezultatom.

Hofenhajm je poveo u 65. minutu autogolom Davija Klasena, a prednost je udvostručio Kristof Baumgartner u 79. minutu.

Konačan rezultat postavio je Sarkis Adamjan u 83. minutu.

Hofenhajm je ostvario devetu pobedu i sedmi je na tabeli sa 30 bodova.

Verder je pretrpeo 10. poraz i zauzima 16. mesto sa 17 bodova.

Bajer je poveo golom Kaja Haverca u 40. minutu, a prednost je udvostručio Lars Bender.

Konačan rezultat postavio je Lukas Alario u 89. minutu iz jedanaesterca.

Bajer je ostvario treću uzastopnu pobedu, ukupno 10. u ligi i zauzima četvrto mesto na tabeli sa 34 boda.

Fortuna je pretrpela 12. poraz i poslednja je sa 15 bodova, koliko ima i pretposlednji Paderborn.

Oni zaostaju tri boda za Majncom, koji je prvi iznad crte.