Subota, 25.01.2020.

20:40

Nemilosrdni Bajern "demolirao" Šalke

Fudbaleri minhenskog Bajerna pobedili su Šalke sa čak 5:0 na svojoj "Alianc Areni" u utakmici 19. kola Bundeslige.

Izvor: SN

Autor: SN

Nemilosrdni Bajern
Photo by Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Bajern je iskoristio poraz Lajpciga i vodećem timu na tabeli nemačkog prvenstva je prišao na samo bod zaostatka.

S druge starne, Šalke je ostao na 33 boda i "sede" na poziciji broj 5 u Bundesligi.

Sve je počelo golom Roberta Levandovskog već u 6. minutu utakmice i tada je "pukla" odbrana Šalkea, ali su se gosti nekako i držali pošto je sledeći gol pao u nadoknadi vremena, kada je Miler bio precizan s bele tačke.

U drugom poluvremenu, Bavarci su se dodatno "razgoropadili" i preko Gorecke, Alkantare i Gnabrija u potpunosti pregazili fudbalere Šalkea sa 5:0.

Ovom ubedljivom pobedom svima je jasno da se Bajern vraća šampionskim ambicijama i da preti Borusijama, ali i Lajpcigu.