Subota, 25.01.2020.

17:30

Kostić u 94. minutu "overio" Lajpcig VIDEO

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta su rezultatom 2:0 pobedili Razenbal Lajpcig, inače lidera na tabeli Bundeslige.

Izvor: SN

Autor: SN

Kostić u 94. minutu
Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Lajpcig je praktično "samleo" Frankfurt u prvom poluvremenu, uprkos činjenici da su došli kao gosti.

Frankfurt se dobro branio tokom tih 45 minuta, a zanimljivo je da su imali samo jedan šut na gol gostiju, koji su sve uradili kako bi došli do pogotka, ali nisu mogli.

Na samom startu drugog poluvremena, Frankfurt dolazi do vođstva. Gol postiže Almami Ture u 48. minutu za potpunu ludnicu na stadionu i veliko oduševljenje domaćih navijača.

Krenuo je Lajpcig još jače, sve su ozbiljnije napadali i imali sve veći posed lopte kako je vreme više odmicalo. Svaku nadu Lajpciga ugasio je srpski reprezentativac Filip Kostić svojim pogotkom u 94. minutu utakmice i tako overio pobedu Frankfurta nad aktuelnim liderom Bundeslige.

Njihov prvi pratilac, Borusija Menhengladbah, rezultatom 3:1 bez većih problema savladala je ekipu Majnca na svom stadionu. Verovali ili ne, ali Majnc je prvi došao do vođstva kada je u 11. minutu Kvajson postigao prvi gol.

Menhengladbah je brzo izjednačio, da bi u drugom poluvremenu i u potpunosti preokrenuo rezultat i slomio slabijeg rivala kako bi se dodatno približio Lajpcigu koji je poražen od Frankfurta.