Sreda, 22.01.2020.

21:35

Grizman sprečio Barsinu bruku na Ibici

Fudbaleri Barselone savladali su kao gosti ekipu Ibice sa 2:1, u šesnaestini finala španskog Kupa kralja.

Izvor: MT

Autor: MT

EPA-EFE/Sergio G. Canizares

Favorizovani Katalonci su do trijumfa i plasmana u narednu rundu došli tek u dubokoj sudijskoj nadoknadi, kada je pogodak postigao Antoan Grizman.

Blaugrana je igrala sa praktično rezervnim sastavom, bez Mesija, Suaresa, Dembelea, Ter Štegena, ali neuspeh protiv trećeligaša svakako bi bio šok.

Ibica je u meč ušla veoma motivisana da pomrsi račune Barseloni, a do prednosti su došli već u 9. minutu, kada je Kabale zatresao mrežu Neta.

Barsa je posle primljenog gola preuzela inicijativu, međutim, domaći su uspešno odolevali. Sve do 72. minuta, kada je Grizman dao prvi od svoja dva pogotka.

U završnici je viđena velika borba, ali je francuski napadač iskoristio dodavanje Đordija Albe i lepim udarcem, iz ne baš izgledne situacije, pogodi dalji ugao golmana domaćih i donese pobedu Barseloni.

Plasman u osminu finala obezbedio je i Atletik Bilbao, koji je na gostovanju, posle penala, eliminisao Elče.