Sreda, 15.01.2020.

22:35

FA kup: Mata eliminisao "vukove", Kardif preživeo četvrtoligaša

Fudbaleri Mančester junajteda plasirali su se u šesnaestinu finala engleskog FA kupa.

Izvor: MT

Autor: MT

FA kup: Mata eliminisao
Photo by Alex Livesey/Getty Images

Izabranici Ole Gunara Solskjera savladali su na Old Trafordu Vulverhempton sa 1:0, u revanš meču 3. kola, a jedini pogodak postigao je Huan Mata.

Za razliku od prve utakmice na Molinjuu, kada crveni đavoli nisu imali niti jedan udarac u okvir gola rivala, ovoga puta njihova igra bila je znatno bolja.

Junajted je već u prvom poluvremenu mogao da reši pitanje pobednika, ali Mata, Marsijal i Džejms nisu bili precizni.

Domaći su do gola konačno došli u 67. minutu, kada je Marsijal lepo uposlio Matu, a ovaj rutinski prebacio golmana Rudija.

To je, istpostaviće se, bila poslednja zanimljiva situacija koja se desila na ovoj utakmici, a Junajted će u narednoj rundi igrati protiv boljeg iz duela Votfrod – Tranmer.

Pobedu i plasman u narednu rundu ostvarili su i fudbaleri Kardifa.

Oni su uz dosta muke slavili na gostovanju četvrtoligašu Karlajlu sa 4:3.

Velšani su prvi primili gol, ali su već do 48. minuta preokrenuli na 3:1.

Pokušavali su autsajderi na ovom meču da se vrate, ali bezuspešno.