Kup Italije: Ubedljive pobede Juventusa i Milana

Fudbaleri Milana i Juventusa su se plasirali u četvrtfinale Kupa Italije.

Izvor: LN

Autor: LN

Photo by Stefano Guidi/Getty Images

Milan je pobedio SPAL na domaćem terenu rezultatom 3:0.

Pitanje pobednika bilo je rešeno već posle prvih 45 minuta, pošto su "rosoneri" na pauzu otišli golovima Kšištofa Pjonteka u 20. i Samua Kastiljeha u 44. minutu utakmice.

Za konačnih 3:0 pobrinuo se levi bek Teo Ernandez u 66. minutu.

Juventus je bio još ubedljiviji od velikog rivala, te je sa 4:0 savladao Udineze.

"Stara dama" je takođe u prvom poluvremenu maltene obezbedila pobedu, pošto je na semaforu stajalo 2:0.

Strelac prvog gola bio je Gonsalo Iguain u 16. minutu, a prednost je duplirao Paolo Dibala u 26. sa bele tačke.

Isti igrač postigao je i treći gol, u 57. minutu, a drugi penal za Juventus realizovao je Daglas Košta u 61. minutu utakmice.

Pobedama Milana i Juventusa poznati su skoro svi parovi četvrtfinala Kupa Italije: