Nedelja, 15.12.2019.

17:25

Mihina Bolonja šokirala Atalantu!

Fudbaleri Bolonje su iznenadili favorizovanu Atalantu i slavili rezultatom 2:1 u 16. kolu Serije A.

Izvor: SV

Autor: SV

EPA-EFE/GIORGIO BENVENUTI

Izabranici trenera Siniše Mihajlovića su ostvarili peti trijumf u sezoni i popeli se na 11. poziciju na tabeli.

Sa druge strane, ekipa iz Bergama je propustila priliku da se uključi u borbu za mesto koje vodi u Ligu šampiona i ostala je na šestom mestu sa 28 bodova.

Domaći tim je poveo već u 12. minutu preko Roberta Palasija, da bi u 53. Andrea Poli udarcem glavom duplirao prednost Mihajlovićevom timu.

Počasni pogodak za Atalantu je postigao Ruslan Malinovski, svega sedam minuta kasnije, ali do kraja meča nije bilo promene rezultata, uz napomenu da je Bolonja u 88. minutu ostala sa igračem manje zbog drugog žutog kartona za Danila.

Juventus je ubedljivom pobedom nad Udinezeom od 3:1 ponovo preuzeo prvo mesto na tabeli od Intera, s tim što milanski tim ima utakmicu manje.

Branilac titule šampiona Italije je poveo u 9. minutu preko Kristijana Ronalda, koji se u strelce upisao i u 37. minutu.

Sjajno prvo poluvreme ekipe Mauricija Sarija je okončao Leonardo Bonuči pogotkom u 45. minutu.

Jedini gol za Udineze je postigao Ignasio Puseto u četvrtom minutu nadoknade vremena.

Utakmicu bez golova su odigrali Milan i Sasuolo, a u gostujućem timu je do 68. minuta igrao potencijalni reprezentativac Srbije Filip Đuričić.