Fudbaleri Lajpciga i ne pomišljaju da popuste, novom, šestom uzastopnom pobedom preuzeli su čelnu poziciju na tabeli Bundeslige.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Photo by Juergen Schwarz/Bongarts/Getty Images

Lajpcig je kao gost slavio protiv Fortune iz Dilezlorfa sa 3:0 i tako makar privremeno ostavio iza sebe lidera do ovog kola, ekipu Borusije Menhengladbah koja u nedelju gostuje Volfsburgu.

Timo Verner i drugovi su imali još jedno lepo popodne, a golom već u drugom minutu su najavili da su došli po tri boda.

Posle prodora Konrada Lajmera po desnoj strani Patrik Šik je bio na pravom mestu i zatresao mrežu domaće ekipe.

U drugom poluvremenu, tačnije u 58. minutu dosuđen je penal za Lajpcig koji je reprezentativac Timo Verner pretvorio u pogodak. Bio je to njegov 16. gol u Bundesligi i 21. od početka sezone u svim takmičenjima.

Uspeo je tim trenera Julijana Nagelsmana da postigne i treći gol i to u 75. minutu.

Marsel Sabicer je centrirao a Francuz Nordi Mukijele je udarcem glavom zatresao mrežu Dizeldorfa za konačnih 0:3.

U narednom kolu, 17. decembra, Lajpcig očekuje gostovanje Borusiji Dortmund, dok će Dizeldorf biti gost ekipe Augsburga.