Fudbaleri Bolonje su poraženi u 15. kolu Serije A sa 3:2 od ekipe Milana.

Izvor: SV

Autor: SV

EPA-EFE/GIORGIO BENVENUTI

Izabranici trenera Siniše Mihajlovića, koji se pojavio na utakmici, u finišu nisu uspeli da stignu do remija.

Gostujuća ekipa je stekla prednost od dva gola za nešto više od pola sata igre, ali je Bolonja na kraju došla do prilike da osvoji jedan bod.

Kšištof Pjontek je u 15. minutu realizovao jedanaesterac koji je dosuđen zbog prekršaja Matije Banija.

U 32. minutu je prednost Milana bila duplirana, pošto je Suso asistirao Teu Ernandesu.

Svega osam minuta kasnije on je postigao autogol jer je loše reagovao u kaznenom prostoru svog tima posle udarca iz ugla za Bolonju.

Milan je na samom startu drugog poluvremena poveo sa 3:1 golom Đakoma Bonaventure, a posle nekoliko prilika na obe strane Nikola Sansone je smanjio razliku golom sa bele tačke u 84. minutu.

Bolonja je svim silama jurnula ka golu Milana u finišu meča, ali nije uspela da dođe do prave prilike, šta više, gosti su imali odlične šanse preko Samua Kastiljeha, ali nije bilo promene rezultata.

Pobedu na gostujućem terenu je ostvarila Parma, protiv Sampdorije, a jedini gol na meču je u 21. minutu postigao Juraj Kucka.

Priliku za izjednačenje je imao Fabio Kvaljarela u 77. minutu, ali je promašio penal. Već u sledećem minutu je on zatresao mrežu, ali je gol poništen zbog ofsajda.