Petak, 06.12.2019.

22:40

Rutinske pobede Liona i Lila

Fudbaleri Liona savladali su na gostovanju Nim sa 4:0, u meču 17. kola francuske Lige 1.

Izvor: MT

Autor: MT

Photo by Christian Kaspar-Bartke/Bongarts/Getty Images

Njima je posao bio olakšan, pošto su domaći čitavo drugo poluvreme igrali sa dva igrača manje, posle crvenih kartona Valsa i Pakuiza.

Lion je ubedljiv trijumf nagovestio preko Memfisa Depaja, koji je pogađao u 16, odnosno 64. minutu.

Do kraja meča, u listu strelaca stigli su da se upišu i Usem Auar i Joakim Andersen.

Lionu je ovo sedmi trijumf i trenutno zauzima 5. mesto, dok je Nim ostao prikovan za dno i sa 12 bodova je poslednjeplasiran.

Nešto ranije, pobedu je ostvarila ekipa Lila, koja je na svom terenu savladala Brest sa 1:0.

Jedini gol viđen je u 16. minutu, kada je Ikone lepo prošao po desnoj strani, a zatim vratio loptu na peterac, gde je Osimhen bio siguran i rutinski zatresao mrežu Larsonera.

Domaćima je ovo treći uzastopni trijumf, dok su gosti zaređali isto toliko poraza u domaćem šampionatu.