Fudbaleri Lestera produžili su niz na sedam uzastopnih pobeda u Premijer ligi i vratili se na drugo mesto tabele.

Izvor: LN

Autor: LN

Photo by Michael Regan/Getty Images

Lester je na domaćem terenu sa minimalnih 2:0 savladao najgoru ekipu lige Votford, u 15. kolu takmičenja.

Prvo poluvreme meča obeležila je pogrešna odluka sudija i VAR tehnologije, kada je Džejmi Vardi umesto jedanaesterca dobio žuti karton.

"Lisice" su stvarale prilike i konstantno ugrožavale gol protivnika, ali nisu uspevale da probiju bedem.

U 54. minutu desio se novi sporni momenat, a opet se radilo o najstrožoj kazni.

Ovoga puta VAR je dosudio penal za Lester, a loptu na belu tačku stavio je Vardi i bio neumoljiv za 1:0.

Domaćin u nastavku meča nije hteo da rizikuje i ugrozi pobedu, pa je uglavnom igrao oprezno, bez rizika. Ipak, u 95. minutu otvorila im se šansa kada je Madison uhvatio odbranu protivnika na spavanju, a zatim se upisao u listu strelaca za konačnih 2:0.

Lester je sedmom pobedom u nizu ostao drugoplasirani tim Premijer lige – ispred Mančester sitija, a iza Liverpula.

Pobedu od 2:1 zabeležio je Čelsi, pred svojim navijačima protiv Aston Vile.

Meč je obeležio Tami Ejbraham, napadač čiji je nastup bio pod velikim znakom pitanja i ko je prošlu sezonu proveo na pozajmnici upravo u Vili.

Upravo je Ejbraham doveo svoj tim u vođstvo u 24. minutu iskoristivši fenomenalan centaršut Džejmsa, ali je već u 41. minutu odgovorio Trezege posle zbrke u kaznenom prostoru domaćina.

"Plavci" nisu dugo čekali na novo vođstvo, pošto je izuzetnim udarcem Mejson Maunt savladao golmana gostiju.

Do kraja meča Aston Vila mogla je da bude zadovoljna što je izgubila sa "samo" 2:1, pošto je Čelsi imao još nekoliko izglednih šansi.

Sautempton je sa 2:1 pobedio Norič.

"Sveci" su oba gola postigli u prvom poluvremenu i tako sebi olakšali situaciju u nastavku, zabeleživši drugi trijumf u nizu posle sedam mečeva bez takvog uspeha.

Strelac prvog gola bio je Dani Ings, a drugog Rajan Bertrand.

U drugom poluvremenu viđena je praktično jedna jedina prilika - i ona je iskorišćena.

Tejmu Puki je iskoristio dobar pas Tetija, probio po levom boku, a onda prezicnim šutem savladao Mekkartija.

Vulverhempton je potvrdio dobru formu i pobedio oslabljeni Vest Hem, 2:0 na svom Molineu.

Iako su "čekićari" imali više prilika u prvom poluvremenu, na semaforu je stajalo 1:0, pošto je priliku iskoristio Lenader Dendonker.

Argentinac je posle kornera bio najspretniji, prevario odbranu gostiju i doneo vođstvo svom klubu.

Vulvsi su u nastavku imali još nekoliko prilika, preko Mutinja i Himenesa, ali je gol došao tek u 86.

Tada je rezervista Patrik Kutrone, dva minuta nakon što je ušao u igru, šutirao pored dva odbrambena igrača i nadmudrio čuvara mreže gola Vest Hema.