Nedelja, 01.12.2019.

18:47

LaLiga: Bilbao u "evropskoj zoni", Osasuna lako u Barseloni

Fudbaleri Osasune pobedili su u gostima Espanjol sa 4:2, dok je Atletik Bilbao sa 2:0 savladao Granadu, u 15. kolu španske LaLige.

Izvor: LN

Autor: LN

LaLiga: Bilbao u
EPA-EFE/Alberto Estevez

Osusuna je na gostovanju u Barseloni do pobede došla iako je skoro celo drugo poluvreme imala igrača manje, ali i gubila.

Espanjol je poveo preko Marka Roke u 20. minutu iz jedanaesterca, da bi Osasuna izjednačila preko Rubena Garsije u 46. Samo tri minuta kasnije preokret gostiju kompletirao je Luis Avilja.

Već u 52. minutu Fakundo Ronkagljija dobio je drugi žuti karton, ali domaćin to nije uspeo da iskoristi, pa je kazna za propuštene prilike usledila Djona Monkajole u 84. i Roberta Toresa u 92. minutu iz penala.

Konačan rezultat kompletirao je Džonatan Kaljeri u 93. minutu.

Prethodno je Atletik Bilbao pobedio Granadu sa po jednim golom u oba poluvremena.

Bilbao je zasluženo došao do pobede u utakmici u kojoj je dominirao u posedu i u šutevima.

Prvi gol postigao je Rudi Garsija iz penala u 41. minutu, pa se sa "minimalcem" za domaćina otišlo na poluvreme.

Granada nije stvorila maltene nijednu priliku za ceo meč, a na konačnih 2:0 postavio je Juri Beršiš u 83. minutu utakmice.