Marin i Ben Zvezdin "tonik" protiv Voždovca za zaborav meča sa Bajernom

Fudbaleri šampiona Srbije Crvene zvezde u susretu 18. kola Ling long Superlige Srbije pobedili su ekipu Voždovca sa 2:0 (0:0).

Z.K.Izvor: B92

Linglong Superliga, 18. kolo:
Crvena zvezda - Voždovac 2:0 (1:0)
Marin 60, Ben 90+3
Stadion: "Rajko Mitić"; Sudija: Jovan Šegrt.

Meč za tim iz Ljutice Bogdana došao je svega nekoliko dana posle ubedljivog poraza u grupnoj fazi Lige šampiona od Bajerna (6:0).

Izabranici Vladana Milojevića, uspeli su da, naročito posle dobre igre u drugom poluvremenu stignu do dva pogotka i 15. pobede u prvenstvu ove sezone.

Voždovac je doživeo prvi neuspeh posle osam mečeva u kojima je bio ne poražen. U odnosu na tim koji je u sredu počeo susret sa Bajernom Vladan Milojević je izvršio četiri izmene.

Na terenu nije bilo Milunovića, Kanjasa, Vukanovića i Boaćija, a prilike su dobili Pankov, Ben, Ivanić i Tomane.

I ne može se reći da je to bilo preterano dobro izdanje. Očigledno, pojedinim igračima su bile misli još na meču sa Bajernom, pa je Voždovac u prvih 45 minuta, relativno lako izlazio na kraj sa napadima domaćina i sačuvao svoju mrežu.

Beležimo pokušaje El Fardua Bena u petom i Tomanea u 16. minutu, prvi put je dobro reagovao golman Voždovca, odbivši loptu u korner, a u drugom slučaju je Tomane šutirao preko prečke.

U 24. minutu Voždovac je imao korner, posle udarca glavom Borjan je odbio loptu u prečku, potom se zatresla mreža crveno-belih, ali je sudija Šegrt poništio gol jer je po njegovom mišljenju Mikić u skoku napravio prekršaj.

Ni gosti se zbog toga nisu previše bunili tako da je bio utisak da je doneo ispravnu odluku.

Crvena zvezde je u drugom delu prvog poluvremena imala inicijativu, Njegoš Petrović je u 41. minutu šutirao preko gola, da bi minut kasnije pokušao s druge strane i Alen Mašović, ali ni on nije bio precizan.

Zvezda: Borjan, Gobeljić, Pankov, Degenek, Rodić, Petrović, Ben, Ivanić (od 78. Jovančić), Marin, Garsija (od 85. Vukanović), Tomane

Voždovac
: Ilić, Lasickas, Mikić, Cvetković, Danićić, Nikolić, Nišić, Mašović (od 59. Krasić), Zličić (od 79. Cvetičanin), Živojinović, Stoisavljević (od 64. Dević).

Znato angažovanije su crveno-beli započeli drugo poluvrene. Od prvog zvižduka sudije Jovana Šegrta krenuli su u ofanzivu ka golu gostiju i veoma brzo došli do povoljnih prilika.

Mogao je u 49. minutu Tomane da postigne gol, ali je bio neprecian, baš kao i El Fardu Ben u 52. minutu kada ga je Garsija odlično uposlio posle prodora po levoj strani.

Mirko Ivanić je u 54. minutu umalo lobovao golmana gostiju kada je glavom šutirao sa 16 metara, ali je Cvetković izbio loptu sa gol linije.

I konačno u 60. minutu, sve ustave gostiju su popustile, Zvezda je došla do pogotka, ali ostaće dilema da li i iz ofsajda.

Utisak je da je Marko Marin za nijansu bio bliži golu Voždovca posle proigravanja od strane Tomanea, kako god bilo, sudije se nisu oglasile i Zvezda je tako povela.

Imali su do kraja susreta igrači Crvene zvezde još nekoliko prilika. Mirko Ivanić je u 70. minutu pogodio prečku, da bi Mateo Garsija minut kasnije za malo šutirao pored leve stative.

Ben je u 74. takođe mogao da zatrese mrežu, kao i Aleksa Vukanović u 85. minutu samo koji sekund pošto je na terenu zamenio Garsiju.

Gosti će žaliti za 88. minutom i prilikom za Marka Devića koji je dobro utrčao na prvu stativu i šutirao, ali ga je Radovan Pankov omeo taman toliko da ne uspe da pošalje precizan udarac i izjednači,

Konačno, kada su svi očekivali kraj, u trećem minutu nadoknade, El Fardu Ben je dobro reagovao na loptu koju je odbio golman Voždovca Marko Ilić i preciznim udarcem sa desetak menatara otklonio sve dileme oko pobednika.

Sve detalje meča mogli ste da pratiti uz naš LIVE BLOG.