Nedelja, 24.11.2019.

19:22

Junajted od očaja do sjaja i nazad u Šefildu!

Fudbaleri Mančester junajteda su osvojili samo bod na gostovanju Šefild junajtedu u 13. kolu Premijer lige.

Izvor: SV

Autor: SV

(Tanjug/AP Photo/Jon Super)

Utakmica na stadionu Bramol Lejn je završena rezultatom 3:3, pošto su domaći imali dva gola prednosti, a potom je ekipa Olea Gunara Solsjkera uspela da za samo sedam minuta postigne tri pogotka.

Duel je rešen u nadoknadi vremena, domaći su uspeli da izjednače i da osvoje jedan bod protiv favorizovanog protivnika.

Izabranici menadžera Krisa Vildera su furiozno startovali meč i već u prvih desetak minuta su stigli do dve velike šanse za gol, preko Džona Lundstrama i Dejvida Mekgoldrika.

U oba navrata je David de Hea uspeo da sačuva svoju mrežu, ali to nije bio slučaj u 19. minutu.

Najpre je uspeo da odbrani udarac Lundstrama, da bi zatim lopta stigla do Džona Fleka koji je refleksnom reakcijom sa peterca uspeo da je prosledi u mrežu.

Tek u 29. minutu je Mančester stigao do prve velike šanse, Entoni Marsijal je uputio sjajan udarac, ali je Sajmon Mur sjajno reagovao, pa do poluvremena rezultat nije bio promenjen.

Solsjker je pokušao sa promenom formacije, na teren je poslao Džesija Lingarda umesto Fila Džonsa, ali je domaći tim u 52. minutu dupliao prednost, golom Lisa Museta.

Fudbaleri Šefilda kao da su pomislili da je posao gotov, dok se gosti nisu predavali pa su od 72. do 79. minuta postigli čak tri gola i preokrenuli rezultat.

Seriju je otvorio mladi levi bek Brendon Vilijams, pet minuta kasnije je precizan bio Mejson Grinvud, koji je na teren ušao svega 240 sekundi pre toga, da bi u 79. minutu svoje ime u strelce upisao i Markus Rašford.

Domaći su u finišu krenuli u totalnu ofanzivu, kreirali su šanse i u prvom minutu nadoknade vremena su stigli do pogotka, preko Olivera Mekburnija koji se sjajno snašao u kaznenom prostoru Mančestera i savladao De Heu.

Gol je potvrđen i posle konsultacija VAR tehnologije jer sudija Andre Mariner nije bio siguran da li je fudbaler Šefilda igrao rukom pre nego što je uputio udarac ka golu Mančestera.

Posle ove utakmice "Crveni đavoli" ostaju na devetoj poziciji tabele Premijer lige sa samo 17 bodova iz 13 utakmica.