Ronaldo het-trikom udaljio Srbiju od EP

Fudbaleri Portugala pobedili su Litvaniju rezultatom 6:0 u pretposlednjem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

LNIzvor: B92
EPA-EFE/MIGUEL A. LOPES

Oni su time udaljili Srbiju od plasmana na EURO, pošto su na kolo do kraja ostali drugoplasirani u Grupi B, sa bodom više od "orlova".

Kalkulacije kažu da će Portugal morati da kiksne u poslednjem kolu na gostovanju Luksemburgu, a da Srbija kod kuće pobedi Litvaniju kako bi otišla na EP.

Kvalifikacije za EURO 2020, četvrtak:
Grupa A:
Češka – tzv. Kosovo 2:1 (0:0)
(Kral 71, Čelustka 79 -- Nuhiu 50)
Engleska – Crna Gora 7:0 (5:0)
(Čembrlejn 11, Kejn 19, 24, 37; Rašford 30, Šofranac 66ag, Ejbraham 84)

Grupa B:
Portugal – Litvanija 6:0 (2:0)
(Ronaldo 7p, 22, 65; Pici 52, Pasijensija 56, B. Silva 63)
Srbija – Luksemburg 3:2 (2:0)
(Mitrović 11, 43; Radonjić 70 -- Rodriges 54, Turpel 75)

Grupa H:
Turska – Island 0:0
Albanija – Andora 2:2 (1:1)
(Balaj 6, Manaj 55 -- Martines 18, 48)
Francuska – Moldavija 2:1 (1:1)
(Varan 35, Žiru 79p -- Rata 9)

Aktuelni šampion Evrope i Lige nacija pitanje pobednika, ako je ono uopšte postojalo, rešio je u prvom poluvremenu.

Kristijano Ronaldo je izborio jedanaesterac u sedmom minutu posle loše intervencije odbrane gostiju i realizovao ga, a drugi gol postigao je u 22. minutu fenomenalnim šutem sa distance.

Portugal nije želeo ništa da prepusti slučaju i krenuo je ofanzivno i u drugom poluvremenu.

Već u 56. minutu bilo je 4:0, posle pogodaka Picija i Pasijensije, a nije se dugo čekalo ni za konačnih 6:0.

Bernardo Silva upisao se u listu strelaca u 63. minutu, a samo dva minuta kasnije het-trik je kompletirao Kristijano Ronaldo.

U poslednjem kolu Grupe B Portugal ide na megdan Luksemburgu, Srbija dočekuje Ukrajinu, dok je Litvanija završila takmičenje na poslednjem mestu. Mečevi su na programu 17. novembra.