Nedelja, 10.11.2019.

23:30

Napadači u Francuskoj raspoloženi, Paje "srušio" Lion

Fudbaleri Olimpika iz Marseja savladali su na svom terenu imenjaka iz Liona sa 2:1, u poslednjem meču 13. kola Lige 1.

Izvor: MT

Autor: MT

Napadači u Francuskoj raspoloženi, Paje
Photo by Laurence Griffiths/Getty Images

Heroj domaćih bio je Dmitri Paje, koji je u prvom poluvremenu praktično rešio meč.

On je u 18. minutu iz penala doneo vođstvo svojoj ekipi, da bi u 39. na asistenciju Lopesa duplirao prednost.

Nadu gostima da mogu bar do boda dao je prvo Musa Dembele u 59. minutu, a zatim i crveni karton za Alvara pet minuta kasnije.

Ipak, Lion nije uspeo da iskoristi svoje šanse, a meč je nakratko bio i prekinut zbog velike bakljade navijača. Takođe, treba reći da je pre same utakmice autobus gostiju bio kamenovan.

Nešto ranije u toku dana odigrana su još tri meča francuske Lige 1.

Fudbaleri Rena savladali su Amijen sa 3:1 nakon preokreta. Gosti su poveli preko Žirasija u 35, da bi Hunu doneo izjednačenje svojoj ekipi.

Nijang i Rafinja golovima u završnici utakmice slomili su otpor Amijena.

Pobedu je ostvario i Monpelje, koji je na svom terenu bio bolji od Tuluza sa 3:0. Među strelcima se našao i bivši fudbaler Crvene zvezde Damijen le Talek, koji je u 58. minutu zatresao mrežu Rejnea.

Prvi i treći pogodak postigli su još Labord i Savanije.

Jedini gost koji je uspeo da trijumfuje u mečevima nedeljnog programa je Sent Etjen, koji je nakon preokreta slavio u Nantu sa 3:2.

Delovalo je da će Nant uspeti da nastavi sa dobrim partijama ove sezone. Oni su dva puta vodili, ali su gosti dva puta uspevali da poravnaju rezultat.

Veliku pobedu St. Etjenu doneo je Buanga u 67. minutu.

Novo, 14. kolo francuske Lige 1 na programu je za dve nedelje, nakon reprezentativne pauze.