Popodne gostiju u Bundesligi, Lajpcig slavio u Berlinu

U popodnevnom programu u Bundesligi odigrane su četiri utakmice 11. kola.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Photo by Matthias Kern/Bongarts/Getty Images

Slobodno se može reći da su ga obeležile gostujuće ekipe, Lajpcig, Union Berlin i Augsburg koji su odneli bodove, dok je jedini bod od domaćih ekipa pripao Šalkeu koji je remizirao sa Fortunom Dizeldorf (3:3).

Na Olimpijskom stadionu u Berlinu gostovao je Lajpcig koji je slavio sa 4:2. Tako su izabranici trenera Julijana Nagelsmana izbili na drugo mesto tabele Bundeslige, pošto im je ovo bio šesti trijumf u sezoni.

Domaćin je poveo u 32. minutu lepim golom Mitelštata, koji je šutirao sa 18 metara u desni donji ugao.

Reprezentativac Nemačke Timo Verner upisao se u strelce u 38. minutu kada je izjednačio na 1:1 iz jedanaesterca, da bi Marsel Sabicer u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena pogodio udarcem sa 20 metara.

Kevin Kempl je u 87. minutu preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora doneo prednost godtima od 1:3, da bi sve dileme oko pobede otklonio Timo Verner u prvom minutu nadoknade svojim drugim golom na meču.

Domaćin je minut kasnije uspeo samo da ublaži poraz preko Selkea.

Union iz Berlina je bio bolji kao gost od Majnca, slavio je sa 3:2.

Gosti su poveli pogotkom Markusa Ingvartsena u 30. minutu, odlično je pratio akciju, da bi posle centaršuta sa desne strane u nadoknadi prvog dela, Sebastijan Anderson loptu glavom poslao u mrežu.

Isti igrač je ponovo bio sjajan u skoku u 51. minutu postigavši treći gol za Union.

Majnc se trgnuo kasno, u finišu meča, u 81. minutu su preko Karima Onosiva smanjili na 1:3, da bi u četvrtom minutu nadoknade Danijel Brosinski smanjio na 2:3, ali vremena da izjednače nije bilo.

Do bodova je došao i Paderborn pogotkom Filipa Maksa u 41. minutu iz slobodnog udarca. Domaćin je prethodno, tačnije u sedmom minutu imao jedanaesterac, ali je udarac Klausa Gjasule odbranio golman Tomas Kubek.

Šalke je u Gelzenkirhenu tri puta vodio, Suat Serdar je u 79. minutu postigao gol za 3:2, ali su gosti izjednačili pet minuta pre kraja.

Meč je obeležio trostruki strelac za Fortunu Dizeldorf Ruven Henings.