Leverkuzen sa igračem manje šokirao Atletiko

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena sa 2:1 pobedili su madridski Atletiko i upisali prvu pobedu u Ligi šampiona.

SNIzvor: B92
Photo by Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Sjajno prvo poluvreme smo mogli da posmatramo u Leverkuzenu, gde su se sastali fudbaleri Bajera i Atletika.

Juventus je nešto ranije pobedio Lokomotivu u Moskvi i zauzeo prvo mesto u grupi, pa nam je tako "ostavio" borbu između Bajera i Atletika u Leverkuzenu, koji su odigrali "za Juve"

Rodrigo 4,7,96, Ramos 14, Benzema 45, 81

Iako je viđen samo jedan gol, zanimljivosti nikako nije manjkalo. Atletiko je u prvih desetak minuta bio veoma opasan i konkretan, uspeli su da "sabiju" fudbalere Leverkuzena u svoj kazneni prostor, ali nisu mnogo učinili iz tih prilika.

Bajer je svoje šanse vrebao iz kontra napada, čekali su da Atletiko napravi neku grešku i svim silama se sjurili ka njihovom golu. Mogli su preko Haverca i Folanda da povedu, ali su bili nespretni.

Atletiko je do gola mogao da dođe preko Morate, Koste i Lodija, ali su njihovi udarci bili vrlo neprecizni. Kada ne iskoristite šanse, to uglavnom uradi protivnik. Posle jedne opasne kontre, Bajer je dobio korner, a iz kornera gol – pošto je Tomas Parti pokušavši da izbaci loptu u korner matirao Jana Oblaka.

Već na početku drugog poluvremena, Kevin Foland postiže i drugi gol na meču. On je ostao sa defanzivcem na leđima u petercu, koji je očajno reagovao i faktički dozvolio kapitenu Leverkuzena da se okrene i "spakuje" loptu u gol za 2:0.

Nadiem Amiri je dodatno otežao situaciju Leverkuzenu, pošto je zaradio direktan crveni karton u 84. minutu zbog nesmotrenog prekršaja. Tomas Parti je pronašao način da se iskupi za autogol, pošto je u 94. minutu utakmice asistirao Alvaru Morati za utešni gol Atletiko Madrida.

Utakmice mogli ste da pratite UŽIVO putem našeg LIVE BLOGA.