Subota, 02.11.2019.

22:22

Preokret Liona u Tuluzu, Anže izbio na drugo mesto

Fudbaleri Liona slavili su nakon preokreta u Tuluzu sa 3:2, u meču 12. kola francuske Lige 1.

Izvor: MT

Autor: MT

Photo by Lintao Zhang/Getty Images

Gosti su nastavili da podižu formu, dok je domaćin ostao prikovan na pretposlednjem mestu na tabeli.

Tuluz je dva puta vodio, ali je Lion oba puta sustizao prednost i na kraju, u poslednjem minutu utakmice, u potpunosti preokrenuo rezultat u svoju korist.

Prednost domaćima doneo je Sanogo u 15, da bi već u 26. minutu Depaj izjednačio.

U 57. golman Liona Entoni Lopes postigao je autogol, međutim, samo desetak minuta kasnije Dembele donosi novo izjednačenje gostima.

Tri važna boda u hvatanju priključka za vodećim ekipama Lionu je doneo Memfis Depaj, solo prodorom i odmerenim udarcem u dalji ugao golmana Rejnea za konačnih 3:2.

Sa sjajnim partijama nastavio je i Anže, koji je kod kuće minimalnim rezultatom 1:0 savladao Strazbur.

Jedini pogodak, vredan tri boda i drugog mesta na tabeli, postignut je u 26. minutu iz penala koji je realizovao Stefan Bahoken.

Isti rezultatom Amijen je "tukao" Brest (1:0), dok su Mec i Monpelje odigrali nerešeno 2:2.