Utorak, 29.10.2019.

22:40

Liga kup: Siti bez problema, pobede Evertona i Lestera

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Sautempton 3:1, u osmini finala Liga kupa.

Izvor: PT

Autor: PT

Photo by Alex Livesey/Getty Images

Izabranici Pepa Gvardiole odigrali su rutinsku utakmicu i bez problema plasirali su se u četvrtfinale ovog takmičenja.

Siti je do pobede predvodio Kun Aguero sa dva pogotka (38. i 56), dok je mrežu gostiju načeo Otamendi u 20. minutu.

Jedini strelac za Sautempton bio je Stivens u 75. minutu, koji postavio i konačan rezultat.

Fudbaleri Evertona minimalnim rezultatom savladali su Votford – 1:0. Pobedonosni gol za "karamele" postigao je Holgejt u 72. minutu.

Lester je na gostovanju protiv Burtona slavio sa 2:1. "Lisice" su nastavile sa dobrim igrama, a do trijumfa predvodili su je Iheanaćo i Tilemans, strelci u 7. i 20. minutu.

Kolčester je ostvario veliki uspeh plasmanom u četvrtifinale. Oni su na gostovanju protiv Kraulija slavili rezultatom 3:1. Golove za goste postigli su Noris, Lujambula i Gambin, dok je jedini strelac za domaćina bio Bulman.