Nedelja, 27.10.2019.

20:03

Zaniolo režirao peti poraz Milana u sezoni

Fudbaleri Rome su sa 2:1 savladali Milan u pretposlednjoj utakmici 9. kola italijanske Serije A.

Izvor: SV

Autor: SV

Tanjug/AP Photo/Andrew Medichini

Rimska ekipa je zabeležeila četvrtu pobedu i stigla do pete pozicije sa 16 bodova, jednim manje od četvrtoplasiranog Napolija.

Sa druge strane, Milan je doživeo i peti poraz u sezoni, posle koga je na 12. mestu na tabeli sa svega deset bodova iz devet mečeva.

Domaći tim je poveo u 38. minutu golom Edina Džeka posle kornera, iako je Milan prethodno imao nekoliko odličnih prilika za pogodak, preko Hakana Čalhanoglua i Susa.

Gol Rome se dogodio između dve velike šanse za Nikola Zaniola i Havijera Pastorea, ali se na veliki odmor ipak otišlo sa samo jednim pogotkom na semaforu.

Posle deset minuta igre u drugom delu Milan je stigao do izjednačenja,preko Tea Ernandesa koji se odlično snašao u šesnaestercu Rome.

Nerešen rezultat je bio na snazi svega tri minuta, pošto je Nikolo Zaniolo u 58. minutu iskoristio lošu reakciju defanzivaca protivnika i rutinski matirao Đanluiđija Donarumu, lepim udarcem sa 16 metara.

U 79. minutu je Federiko Facio postigao i treći gol za Romu, ali je on poništen zbog ofsajda.

U finišu meča je Čalhanoglu imao dve velike prilike za gol, međutim izjednačenja nije bilo.