Fudbaleri Liona ostvarili su pobedu u 11. kolu Lige 1.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Photo by Baptiste Fernandez/Icon Sport via Getty Images

Oni su kao domaćini bili bolji od ekipe Meca (2:0), a oba pogotka postignuta su u prvom poluvremenu.

Tako je ekipa sa "Žerlana" konačno uspela da prekine niz od osam mečeva bez pobede u prvenstvu i osvoji sva tri boda prvi put još od 16. avgusta i meča sa Anžeom.

Malo ko je očekivao da će Lion tako slabo ući u ovo prvenstvo, ali ako ništa drugo u meču sa Mecom uspeli su veoma brzo da ostvare rezultat koji im je doneo mirniju završnicu.

Poveli su pogotkom Memfisa Depaja u 33. minutu. Holanđanin je povukao loptu na 40 metara od gola, prošao sve prepreke i preciznim udarcem iskosa da desne strane poslao loptu u desni donji ugao.

Pet minuta kasnije bilo je 2:0, a strelac je iz jedanaesterca bio Musa Dembele.

Do pobede je došao i Lil protiv ekipe Bordoa (3:0).

Benžamin Andre je u 22. minutu odlično šutirao sa 20 metara za vođstvo Lila, da bi Jusuf jaziči iz penala u 62. minutu povisio na 2:0.

Treći gol na susretu postigao je Lik Remi posle lepog solo prodora i preciznog udarca sa desetak metara.

U timu Bordoa Vukašin Jovanović je bio na klupi, nije dobio priliku da uđe u igru.

Predrag Rajković je branio svih 90 minuta na golu Remsa u remiju sa Nimom (0:0), dok je Stefan Mitrović sa kapitenskom trakom na ruci predvodio ekipu Strazbura u pobedi nad Nicom od 1:0.

Strelac jedinog gola bio je Adrijen Tomason u 23. minutu, a gosti su od 56. minuta igrali sa desetoricom zbog isključenja Kolija Resinea.

Mihailo Ristić (Monpelje) nije ulazio na terenu u susretu sa Anžeom, meč je završen bez golova.