Fudbaleri Hofenhajma ostvarili su pobedu u susretu osmog kola Bundeslige.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Image

Oni su kao domaćini bili bolji od ekipe Šalkea, 2:0, a oba pogotka postignuta su u drugom poluvremenu.

Šalke je dugo odolevao, tačnije sve do 72. minuta kada je hrvatski internacionalac Andrej Kramarić bio na pravom mestu, posle odbitka, uspeo je loptu rutinski da smesti u mrežu gostiju.

Pet minuta pre kraja gosti iz Gelzenkirhena su kapitulirali i drugi put.

Posle brze kontre i asistencije Hunbera Ilas Bebu je uspeo da sa desetak metara loptu pošalje iza leđa golmana Nubela za konačnih 2:0.

Do bodova je došao i Keln i to kao domaćin, protov Paderborna. Jarčevi su slavili sa ubedljivih 3:0.

Bila je to tek druga pobeda Kelna ove sezone, a seriju golova otvorio je Simon Terode u osmom minutu.

U nastavku, još dva gola, prvo je mrežu Paderborna zatresao Šaub u 59, da bi na konačnih 3:0 postavio Sebastijan Bornauv u 85. minutu.