Subota, 19.10.2019.

21:20

Slavlje Sitija u Londonu protiv Kristal Palasa

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su kao gosti ekipu Kristal Palasa sa 2:0, u susretu devetog kola Premijer lige.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Photo by Alex Davidson/Getty Images

Izabranici trenera Pepa Gvardiole su bili bolji i tako su stigli do šeste pobede i sada su na drugom mestu sa 19 bodova, imaju pet manje od vodećeg Liverpula, koji ima meč manje.

Siti je do golova stigao u finišu prvog poluvremena, a strelci su bili Gabrijel Žesus u 39. i David Silva u 41. minutu.

U 39. minutu Bernardo Silva je odlično centrirao sa desne strane, a Gabrijel Žezus se bacio i glavom u pad prosledio loptu u mrežu domaćina.

Samo dva minuta kasnije, sve je bilo rešeno, Rahim Sterling je fenomenalno asistirao Davidu Silvi kojem nije bilo teško da zatrese mrežu za konačnih 0:2.

U timu Kristal Palasa Luka Milivojević je odigrao 76. minuta kada ga je zamenio Kristijan Benteke. Milivojević je u 13. minutu zaradio žuti karton.

Prvak Engleske u narednom kolu 26. oktobra dočekuje Aston Vilu, a Kristal Palas dan kasnije gostuje Arsenalu.