Subota, 19.10.2019.

20:30

Radnički ubedljiv protiv Napretka, novi poraz TSC-a

Fudbaleri Radničkog pobedili su Napredak sa 4:1, u utakmici 12. kola Superlige Srbije.

Radnički je tako vezao treću pobedu posle loših rezultata na početku sezone.

Niški klub sada ima 22 boda i šesti je na tabeli. Napredak sa 11 zauzima 11. mesto.

Nišlije su stigle do prednosti u šestom minutu preko Nermina Haskića, da bi Stefan Mihajlović postigao do poluvremena dva pogotka, u 16. i 36. minutu za veliku predjnost od 3:0.

U nastavku, tačnije u samom finišu Kojić je u 83. minutu smanjio na 3:1 da bi Jirka u 87. postavio konačnih 4:1.

TSC iz bačke Topole je zabeležio drugi vezani poraz u prvenstvu, pošto je sa 3:2 izgubio od Javora u Ivanjici.

Gosti su vodili na poluvremenu, Grabež u 11. i Milićević u 41. minutu bili su strelci za TSC, dok je Krnić u 23. postigao prvi gol za Javor.

U nastavku, dva pogotka za Ivanjičane, prvo je Nikola Kuveljić u 60. minutu izjednačio, da bi pobedu Javoru doneo Miroslav maričić pogotkom u 86. minutu.

Ekipa iz Bačke Topole je na četvrtom mestu sa 24 boda.

Proleter je u Novom Sadu sa 2:1 pobedio Radnik, Spartak sa 3:0 u Subotici Indjiju, dok je Voždovac rezultatom 2:0 bio bolji od Mačve.