Četvrtak, 10.10.2019.

22:40

Hrvatska na korak od EP, dobra partija Natha i het-trik Levandovskog

Fudbaleri Hrvatske došli su na korak od direktnog plasmana na Evropsko prvenstvo pobedom protiv Mađarske.

Izvor: LN

Autor: LN

EPA-EFE/ANTONIO BAT

Hrvatska je slavila pobedu rezultatom 3:0 na domaćem terenu, te se osvetila Mađarima za poraz u Budimpešti.

"Vatreni" su trijumfom došli do 13 bodova, pa bi sa tri boda u narednom meču protiv Velsa, a možda i samo jednim u zavisnosti od ostalih rezultata, osigurali plasman na EURO 2020. direktno iz Grupe E.

Selektor Zlatko Dalić izveo je jednu od jačih, ali podmlađenih ekipa na teren u Splitu i lako došao do pobede.

Već na poluvremenu Hrvati su vodili sa 3:0.

Modrić se prvi upisao u listu strelaca u petom minutu, a zatim su usledila dva pogotka Petkovića, u 24. i u 42. minutu.

Domaćin je nastavio da napada i u drugom poluvremenu, a u 55. minutu došao je do penala, ali i igrača više zbog drugog žutog kartona za Klajnheslera.

Najstrožu kaznu nije iskoristio Perišić, ali Mađarska to nije iskoristila, te je pretrpela ubedljiv poraz.

U drugom meču Grupe E Slovačka je remizirala sa Velsom (1:1) na domaćem terenu.

Velšani su bili bolji u prvom poluvremenu, ali iskoristili jednu priliku od tri poveće. Strelac je bio Mur u 25. minutu.

Slovaci se nisu predavali, a ritam su pojačali na početku drugog poluvremena. Izjednačujući gol došao je u 53. minutu preko Kučke, a novi naleti domaćina su tek usledili.

I pored velikog broja prilika Slovaci nisu uspeli da dođu do pobede, a Vels nije iskoristio drugi žuti karton Gjombera iz 88. minuta.

Poljska je lako izašla na kraj sa Letonijom na gostovanju i odnela sva tri boda – 3:0.

Poljaci su ostvarili petu pobedu u sedam kola Grupe G i došli jako blizu plasmanu na EURO, dok je Letonija ostala bez ijednog osvojenog boda.

Fenomenalni Levandovski bio je strelac sva tri gola za goste, sa dva u prvom poluvremenu za samo četiri minuta, te jednim u finišu.

Severna Makedonija je došla do pobede nad Slovenijom rezultatom 2:1 i izjednačila se sa tom reprezentacijom na tabeli.

Domaćin je dominirao u prvom poluvremenu, ali nije uspevao da ugrozi gol Jana Oblaka.

Golman Atletiko Madrida prvi put je kapitulirao u 50. minutu, kada je strelac bio Elmas, koji je duplirao prednost svoje ekipe u 68. minutu.

Makedonce je zabrinuo Iličić, koji je u 95. minutu iskoristio jedanaesterac, ali vremena za šok u Skoplju nije bilo.

Austrija je pobedom dodatno zakomplikovala situaciju u Grupi G. Oni su bili bolji od Izraela na domaćem terenu sa 3:1.

Gosti su poveli golom sjajnog Zahavija u 34. minutu, ali je njihova radost trajala samo sedam minuta pošto je strelac bio Lazaro.

Prednost Austrijancima doneo je Hintereger sredinom drugog poluvremena, a na konačan rezultat postavio Šabicer dva minuta pre isteka regularnih 90 minuta.

Odličnu partiju zabeležio je vezista Partizana Bibras Natho, koji je odigrao svih 90 mintua i prema kompaniji SofaScore zaslužio ocenu 7,3.