Subota, 05.10.2019.

17:25

BL: Hofenhajm šokirao Bajern u Minhenu, novi kiks Borusije

Fudbaleri Hofenhajma savladali su Bajern u Minhenu sa 2:1, u sedmom kolu nemačke Bundeslige.

Izvor: MT

Autor: MT

EPA-EFE/RONALD WITTEK

Heroj gostiju bio je jermenski reprezentativac Sargis Adamjan, koji je postigao oba gola.

Uprkos porazu, Bavarci su i dalje prvi na tabeli, dok je Hofenhajmu ovo drugi trijumf u sezoni i trenutno zauzimaju 11. poziciju.

Neočekivanu pobedu gostiju najavio je Adamjan na početku drugog poluvremena, u 54. minutu, kada je na asistenciju Denisa Gajgera savladao golmana Nojera.

Izjednačenje je, ipak, doneo Robert Levandovski u 73. minutu, u svom stilu – glavom, na centaršut Tomasa Milera.

Šok na Alijanc areni i konačan rezultat utakmice postavio je Jermen, udarcem sa ivice šesnaesterca desetak minuta pre kraja.

U derbiju sedmog kola, fudbaleri Bajera iz Leverkuzena i Lajpciga odigrali su nerešeno 1:1.

Iako su Farmaceuti golom Kevina Folanda vodili do pred samu završnicu meča, na kraju mogu biti zadovoljni ovim bodom.

Lajpcig je imao mnogo više udaraca na gol protivnika, kao i velikih šansi, međutim, do izjednačenja došli su preko Nkunkua u 78. minutu.

Na kraju, "bikovi" nisu imali snage za potpuni preokret, koje bi im donelo sam vrh tabele.

U još jednom derbiju vrha Bundeslige, fudbaleri Frajburga i Borusije Dortmund remizirali su rezultatom 2:2.

Interesantno, ovo je treći uzastopni remi "milionera" ovim rezultatom.

Dva puta su gosti vodili, ali se Frajburg dva puta vraćao. Prvo je Vitsel doneo vođstvo Borusiji, da bi Valdšmit izjednačio.

Imali su tri boda gosti u džepu pogotkom Hakimija, ali je autogol Akanđija u poslednjem minutu meča sve to srušio.

U poslednje meču popodnevnog subotnjeg termina, Majnc je slavio na gostovanju Paderbornu – 2:1.

Sva tri gola viđena su u prvom poluvremenu, prvi već u osmom minutu, kada je za goste pogodio Robin Kvaison.

Izjednačenje novajliji u ligi u 14. minutu doneo je Zolinski, da bi u 32. sa bele tačke precizan bio njegov zemljak iz redova Majnca Brosinski, za, ispostaviće se, konačan rezultat utakmice.