Sreda, 25.09.2019.

23:20

Real pobedio Osasunu i postao lider Primere

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Osasunu rezultatom 2:0 u 6. kolu španskog fudbalskog šampionata.

Izvor: SN

Autor: SN

Photo by Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Real Madrid ponovo sedi na čelu španske Primere, pošto su na tabeli prestigli gradske rivale od kojih imaju jedan bod više.

Do ovakvog podviga, vodili su ih Vinisijus i Rodrigo, dok je srpskom napadaču Luki Joviću gol poništen zbog sumnjivog ofsajda.

Real je bio favorit i to je na terenu uspeo da dokaže, već u prvom poluvremenu "Kraljevići" su došli do vođstva, kada je Vinisijus Žunior postigao pogodak na asistenciju Tonija Krosa.

U 59. minutu utakmice, Luka Jović je dobio sjajno dodavanje, koje je on uspeo da pretvori u gol, koji je bio njegov prvi u dresu Reala. Slavlje je već počelo, ali su se VAR sudije oglasile i poništile Lukin gol.

Svega 12 minuta kasnije, Rodrigo menja Vinisijusa i već u narednom napadu koristi asistenciju Kazemira kako bi se upisao u strelce i rešio pitanje pobednika.