Nedelja, 22.09.2019.

19:32

Veliki preokret Arsenala sa igračem manje

Fudbaleri Arsenala pobedili su Aston Vilu na svom stadionu rezultatom 3:2, iako su na poluvremenu imali gol zaostatka.

Izvor: SN

Autor: SN

Photo by Steve Bardens/Getty Images

Utakmica je užasno počela po ekipu Arsenala, a sjajno po goste iz Birmingema.

Aston Vila je preko Džona Mekgina stigla do prednosti već u 20. minutu utakmice, kada je sjajno utrčao po desnom boku, dobio precizno dodavanje od El Gazija i iz peterca prosledio loptu u mrežu.

Posle nekih dvadesetak minuta, Ejnsli Mejtland Najls koji je već imao žuti karton pravi faul nad Tejlorom, pa dobija drugi žuti i crveni karton, pa je za njega utakmica bila završena.

Početkom drugog poluvremena, Nikola Pepe sa bele tačke donosi izjednačenje, a novo vođstvo za Aston Vilu stiže već u sledećem napadu. Kapiten Džek Griliš pronašao je Veslija, koji iz peterca postiže drugi gol za Vilu.

Nastavlja se sjajna, agresivna igra Arsenala. Kalum Čembers se našao u pravo vreme na pravom mestu, iskoristio grešku odbrane Aston Vile i doneo izjednačenje.

Veliko slavlje "Topdžija" moglo je da počne samo tri minuta kasnije, kada je Pjer Emerik Obamejang, iz slobodnog udarca postigao treći gol Arsenala, kojim je domaći tim napravio sjajan povratak i veliki preokret.