Nedelja, 22.09.2019.

17:05

Vest Hem "ošamario" Mančester junajted

Fudbaleri Vest Hem junajteda su rezultatom 2:0 pobedili veliki Mančester junajted na svom stadionu u utakmici 6. kola engleske Premijer lige.

Izvor: SN

Autor: SN

Vest Hem
Photo by Henry Browne/Getty Images

Stadion London ugostio je fanove Vest Hema i Mančester junajteda, a fudbal koji su videli bio je "za priču".

Londonski "Čekićari" bili su vrlo neugodni domaćini i savladali su Mančester junajted sa 2:0. Do prvog gola su došli preko ukrajinskog fudbalera, Jarmolenka.

Jarmolenko je u završnici prvog poluvremena, tačnije u 44. minutu, na asistenciju Felipe Andersona postigao vodeći pogodak, da bi konačnih 2:0 zaveležio desni bek, Kresvel u 84. minutu utakmice.

Sa ova tri boda, fudbaleri Vest Hema "sedaju" na poziciju četiri sa 11 poena, dok je junajted osmi, sa 8 osvojenih bodova.

U drugom meču odigranom u isto vreme pobednika nije bilo, a bodove su podelili Kristal Palas i Vulverhempton. Palas je bio blizu pobede, pošto su do vođstva došli u 46. kada je Dendonker postigao autogol.

Diogo Žota se pobrinuo za to da "Vukovi" ne odu kući "praznih ruku" pošto je u petom minutu sudijske nadoknade postigao pogodak i izvukao bod svojoj ekipi.