Subota, 21.09.2019.

20:06

TSC se pobedom vratio na prvo mesto Superlige Srbije

Fudbaleri TSC iz Bačke Topole pobedili su u Kruševcu domaći Napredak sa 3:1, u utakmici devetog kola Super lige Srbije i popeli se na prvo mesto na tabeli.

Izvor: LN

Autor: LN

Dvostruki strelac bio je Vladimir Silađi, koji je golove postigao u 21. i 38. minutu, a zatim je Napredak smanjio pogotkom Igora Ivanovića u 81. minutu.

Pobedu gostima obezbedio je Srđan Grabež u 87. minutu.

TSC je prekinuo niz od dva remija i posle šeste pobede u prvenstvu prvi je na tabeli sa 21 bodom. Napredak je pretrpeo četvrti poraz i osmi je sa 11 bodova.

Fudbaleri Čukaričkog pobedili su na svom terenu u Beogradu Mladost sa 1:0, golom Slobodana Tedića u 82. minutu.

Čukarički ima 19 bodova na trećem mestu, ali iz osam mečeva, dok Mladost posle devet utakmica ima devet bodova na devetom mestu.

Fudbaleri Radnika pobedili su u Beogradu Rad sa 1:0, a jedini gol postigao je Nemanja Tomić u 68. minutu.

To je druga pobeda ekipe iz Surdulice, koji zauzima 12. mesto na tabeli sa sedam bodova. Rad je pretrpeo četvrti uzastopni poraz, ukupno sedmi i 14. je na tabeli sa šest bodova.

Spartak je na svom terenu pobedio Javor golom Milana Marčića u 87. minutu.

To je bila četvrta pobeda Spartaka, koji je sedmi na tabeli sa 12 bodova. Javor zauzima 10. mesto sa osam bodova.

Ranije danas Radnički je pobedio Inđiju sa 1:0, a večeras igraju Mačva-Proleter i Vojvodina-Voždovac.

Poslednja utakmica devetog kola igra se u nedelju od 18 časova u Humskoj, 161. "večiti" derbi Partizana i Crvene zvezde.