Subota, 14.09.2019.

23:00

Goleada Barselone u pobedi nad Valensijom

Fudbaleri Barselone su dočekali Valensiju u 4. kolu španske LaLige i slavili ubedljivim rezultatom 5:2.

Izvor: SN

Autor: SN

EPA-EFE/Enric Fontcuberta

Aktuelni šampion Španije je u prva tri kola ostvario po jednu pobedu, remi i poraz i bilo je veoma važno da se na "Nou Kampu" vrate na pobednički kolosek.

Protivnik je bila ekipa Valensije, a Fati ih je već u drugom minutu "častio" golom, da bi Frenki de Jong pojačao prednost na 2:0 samo pet minuta kasnije.

Uspela je Valensija da odgovori. Bilo im je potrebno 20 minuta da se oporave od blickriga Barselone i francuski napadač Kevin Gameiro uspeva da donese radost navijačima "slepih miševa".

Ovim rezultatom se otišlo na "veliki odmor", a po povratku na teren, fudbaleri Barselone su bili fenomenalni. Prvo je Đerar Pike u 51. minutu povisio na 3:1, da bi Luis Suares, popularni "Pistolero" još dva puta zatresao mrežu Valensije za ubedljivih 5:1.

Ovo ipak nije bio konačan rezultat, pošto je Maksimiliano Gomes u drugom minutu sudijske nadoknade matirao ter Štegena i postavio konačnih Barselona 5, Valensija 2.