Petak, 06.09.2019.

22:40

Spektakl u Hamburgu – Holandija posle preokreta srušila Nemačku

Fudbaleri Holandije pobedili su na gostovanju Nemačku 4:2, u petom kolu grupe C kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Izvor: PT

Autor: PT

Photo by Maja Hitij/Bongarts/Getty Images

Izabranici Ronalda Kumana uspeli su da dođu do važnog trijumfa, a ujedno su se i revanširali Nemcima za poraz u Amsterdamu.

"Panceri" su doživeli prvi poraz u kvalifikacijama, nakon što su bili bolji od Holandije, Estonije i Belorusije.

Nemačka je prva došla do gola. Gnabri je iskoristio dbitak u kaznenom prostoru i preciznim udarcem poslao je loptu iza leđa Silesena. Do poluvremena Nemačka je imala još jednu dobru šansu, ali je Rojs promašio.

S rezultatom 1:0 za domaćina otišlo se na pauzu. U nastavku videli smo potpuni preokret. Frenki de Jong je u 59. minutu izjednačio, dok je samo sedam minuta kasnije Džonatan Tah postigao autogol.

Bio je ovo šok za Nemačku, međutim ubrzo su uzvratili. U 73. minutu Toni Kros je realizovao penal i ponovo smo bili na početku, 2:2.

Ipak, "panceri" su izdržali samo šest minuta. Vajnaldum je nesebično dodao loptu do Malena, koji je samo postavio stopalo i poslao loptu u mrežu. Nemačka ovoga puta nije uspela da se oporavi, štaviše primili su još jedan gol.

Konačno 4:2 za Holandiju postavio je asistent kod trećeg gola i fudbaler Liverpula – Žoržinjo Vajnaldum. Iskoristio je dodavanje Depaja i savladao Nojera.

Belgija je na gostovanju savladala San Marino sa 4:0, dok je Rusija iznenadila Škotsku i pobedila je 2:1 na gostovanju. Opširnije o ostalim mečevima pročitajte OVDE.