Petak, 06.09.2019.

22:35

Hrvatska demonstrirala silu protiv Slovačke

Fudbaleri Hrvatske ostvarili su rutinsku pobedu protiv Slovačke rezultatom 4:0 u kvalifikacijama za EURO 2020.

Izvor: LN

Autor: LN

EPA-EFE/STRINGER

Hrvatska je u Slovačku doputovala sa kombinovanim sastavom, ali uspela da dođe do rutinske pobede, treće u četiri odigrana meča, koja je veoma lako mogla biti ubedljivija.

Vicešampioni sveta su dominirali tokom prvog poluvremena, ali nisu mogli do gola. Perišić je pogodio prečku u 36. minutu i Slovaci su mislili da su "preživeli" prvih 45 minuta.

Da tako ne bude pobrinuo se Vlašić, koji je na samom isteku prvog poluvremena pogodio za prednost gostiju.

Hrvati su nastavili sa ofanzivom i u drugom poluvremenu, što im se isplatilo. Već u 47. minutu bilo je 2:0, a strelac je bio Ivan Perišić.

Slovaci su u nekoliko navrata pokazali želju za golom, ali nisu uspeli da stvore nijednu zrelu priliku. To je u 72. minutu kaznio Bruno Petković, napadač Dinama iz Zagreba, koji je povisio na 3:0.

Za konačnih 4:0 pobrinuo se defanzivac Liverpula Dejan Lovren u 89. minutu

U narednom kolu, 9. septembra, Hrvatska gostuje Azerbejdžanu, dok Slovačka putuje u Mađarsku.

U drugoj utakmici 5. kola kvalifikacija Grupe E Vels je došao do pobede protiv Azerbejdžana sa 2:1.

Velšani su poveli autogolom Pašaeva u 26. minutu, ali je tajac u Kardifu priredio Emreli koji je izjednačio u 59.

Domaćin nije uspevao da probije odbranu Azerbejdžana, sve dok u 84. minutu iskusni Garet Bejl nije pogodio mrežu protivnika i doneo bitnu pobedu svojoj ekipi.

U narednom kolu, 10. oktobra, Velšani gostuju Slovacima, dok 9. septembra Azerbejdžan dočekuje Hrvate.

U 5. kolu Grupe G Austrija je bila silovita protiv Letonije, koju je ispratila sa Red Bul Arene rezultatom 6:0.

Dvostruki strelac na tom meču bio je Marko Arnautović, koji je ujedno realizovao i penal.

Na poluvremenu otišlo se rezultatom 2:0, uz pogotke Arnautovića i Šabicera, a posle Markovog penala golove su postizali Steinbors (ag), Laimer i Gregorič.

Slovenija je zabeležila bitnu pobedu u Grupi G, pošto je na svom terenu savladala Poljsku - 2:0.

Slovenci su kaznili Poljake koji nisu uspeli da kapitalizuju neke svoje prilike, kao ni da iskoriste fenomenalnog Roberta Levandovskog.

Struna je u 35. minutu doneo prednost domaćinu, a duplirao ju je Sporar u 65. minutu.

Veliku šansu za goste imao je Kristijan Bjelik u 78. minutu, ali je nije iskoristio.

Poljaci 9. avgusta dočekuju Austriju, Slovenci će ugostiti Izrael, a Letonija Severnu Makedoniju.