Subota, 31.08.2019.

21:30

Subotić deo istorije – Union stigao do prve pobede i to protiv Dortmunda

Fudbaleri Union Berlina pobedili su na svom terenu Borusiju Dortmund sa 3:1 u utakmici trećeg kola nemačke Bundeslige.

Izvor: PT

Autor: PT

Photo by Maja Hitij/Bongarts/Getty Images

Union se prošle sezone prvi put u istoriji plasirao u Bundesligu, što znači da im je ovo prva pobeda u istoriji u elitnom nemačkom fudbalskom takmičenju.

Srpski fudbaler Neven Subotić odigrao je svih devedeset minuta za ekipu iz Berlina protiv nekadašnjeg kluba.

Vodeći gol za Union Berlin postigao je Marijus Batler u 22. minutu, ali je Borusija preko Paka Alkasera izjednačila tri minuta kasnije.

Domaćin je ipak u drugom delu postigao dva gola i došao do prve pobede u Bundesligi. Prvo je Batler 50. ponovo doveo Union Berlin do vođstva, da bi pitanje pobednika u 75. minutu rešio Sebastijan Anderson.

Borusija je peta na tabeli sa šest bodova, dok je Union Berlin 10. sa četiri.